Svetovo prvá taxa za používanie Exploreru 7

Autor: Kristína Blašková | 14.6.2012 o 21:04 | (upravené 14.6.2012 o 22:36) Karma článku: 10,15 | Prečítané:  2128x

Austrálsky online obchod kogan.com zaviedol taxu za nakupovanie cez Internet Explorer 7, informovalo o tom britské BBC News.

 kogan.com

Webový prehliadač Internet Explorer je jeden z najväčších nepodarkov Microsoftu. Je až nepochopiteľné, že sa ho Microsoft ešte nevzdal. Generálny riaditeľ  online obchodu kogan.com, Ruslan Kogan, dostal super nápad. Zaviedol taxu na Internet Explorer 7. Chce si takýmto spôsobom kompenzovať výdavky pri prispôsobovaní webovej stránky tohto obchodu Internet Explorer 7 a motivovať minoritu užívateľov stále ho používajúcich, na migráciu na jeden z populárnejších a kvalitnejších prehliadačov.

Nejde teda priamo o zárobok spojený s platením taxy. Chce prinútiť zákazníkov používajúcich Explorer, aby používali niečo iné ako je "starodávny prehliadač". V spodnej lište okna vyzývajúceho zákazníkov zaplatiť taxu sa nachádza dokonca odporúčanie, aby použili Chrome, Safari, Operu, alebo Mozillu.

Kogan tvrdí, že čas a práca, ktorú musel vykonať jeho team, aby stránka vyzerala normálne na IE7, sa rovnal súčtu časov a práce, ktorú vykonali na všetkých ostatných prehliadačoch. Bolo to neskutočne veľa stratených peňazí vzhľadom na to, že len 3% jeho zákazníkov tento prehliadač používa. V súčasnosti má taxa hodnotu 6,8% z hodnoty nákupu. Každý mesiac sa zvyšuje o 0,1%, odkedy bol Explorer 7 zavedený.

Koganovo rozhodnutie je veľmi podporované. "Milujem Vašu Internet Explorer 7 taxu. Dúfam, že bude efektívna."-bola jednou z reakcíí na Koganovom Tweeteri.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?